Dancer Wild wraz z Fetą pracuje z młodzieżą

Końcem ubiegłego roku Klub Gaja wykupił 58. konia. Dancer Wild – pięcioletni koń pełnej krwi angielskiej z toru wyścigowego, zamiast do rzeźni trafił do Fundacji Czarodziejska Góra, gdzie będzie pracował z ludźmi cierpiącymi na autyzm, zespół Aspergera oraz z niedostosowaniem społecznym.

Dancer Wild to kolejny koń uratowany przez Klub Gaja, który będzie pracował jako koń terapeuta, towarzysz wycieczek oraz przyjaciel człowieka. W Fundacji Czarodziejska Góra Dancer Wild znalazł nowy dom, dołączając do mieszkającej tam od dwóch lat Fety.

Dotychczas Dancer Wild rozwijał karierę sportową. Był koniem wyścigowym. Niestety w wyniku urazu doszło u niego do rozwoju choroby, która wykluczyła konia ze sportu. Poprzedni właściciel zadecydował sprzedać go do rzeźni. Dzięki zaangażowaniu lokalnej weterynarz oraz prezesa Fundacji Czarodziejska Góra konia udało się uratować.

Dancer Wild jest koniem spokojnym i delikatnym. Idealnie nadaje się do pracy z osobami cierpiącymi na autyzm, zespół Aspergera czy z niedostosowaniem społecznym. Aktualnie jest przede wszystkim leczony. Jest powoli przyuczany do spokojnego podążania za człowiekiem, pracy, która jest dla niego nowa (wcześniej był koniem startującym w wyścigach). Jednak Wild nadal wymaga kosztownego leczenia i codziennej pielęgnacji chorej nogi, co jest naszym priorytetem– mówi Robert Kaźmierski z Fundacji Czarodziejska Góra.

Klub Gaja może ratować konie i wspierać ich leczenie i utrzymanie tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Przeczytaj cały tekst Roberta Kaźmierskiego o Dancer Wildzie >>>

Dancer Wind wita się ze stademDancer Wind pierwsze chwile w nowym domu     Praca z ziemi

PRZEKAZUJĄC 1% PODATKU POMAGASZ RATOWAĆ KONIE, które potrzebują pomocy i poszanowania ich praw do życia w godnych warunkach. Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie i leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację zwierząt oddanych do adopcji.

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, ratuj konie, Zbieraj kartridże, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget