Zagłosuj na Słowianina – to już ostatni dzwonek!

Tylko do 28. lutego można oddać głos w plebiscycie Europejskie Drzewo Roku, w którym polskim reprezentantem jest dąb Słowianin z Dębiny. Drzewo to zwyciężyło w konkursie Drzewo Roku 2014 Klubu Gaja i konkuruje z drzewami z 13 państw europejskich.

Na stronie http://www.treeoftheyear.org/ lub poprzez stronę www.swietodrzewa.pl można głosować na polski dąb Słowianin w konkursie Europejskie Drzewo Roku 2015.

Głosuj na Słowianina!

Ostatni tydzień głosowania jest tajny, co oznacza, że nie jest widoczna liczba głosów, które zostały oddane na poszczególne drzewa. Przed utajnieniem głosowania polski kandydat plasował się na piątym miejscu. Zachęcamy do głosowania oraz zapraszania rodziny, znajomych i przyjaciół do oddania głosu na polski dąb – może właśnie ich głos zadecyduje o końcowym wyniku konkursu.

Na Słowianina zagłosowało już ponad 8 tysięcy osób w tym podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska oraz językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim profesor Jan Miodek. Wyniki plebiscytu na Europejskie Drzewo Roku 2015 poznamy już 5. marca 2015 r.

W zeszłorocznej edycji europejskiego plebiscytu dąb Wybickiego z Będomina znalazł się na podium, zdobywając blisko 17 000 głosów i tym samym trzecie miejsce.

Więcej o Słowianinie >>>

Mogą Państwo przekazać  na sadzenie i ochronę drzew rozliczając się za pomocą Bezpłatnego Programu PIT, który znajduje się na stronie Klubu Gaja lub w deklaracji PIT wpisując KRS: 0000120069.

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku, Konkursy, Święto Drzewa, Wydarzenia i otagowano jako , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget