Wystawa Święto Drzewa – zobacz jak ratujemy konie

W środę, 18 lutego 2015 w hipermarkecie Auchan w Mikołowie odbyło się otwarcie wystawy Święto Drzewa Klubu Gaja, którą będzie można oglądać do 4 marca. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie.

Otwarcie wystawy, połączone z warsztatem edukacyjnym traktującym o działaniach w ramach programu Święto Drzewa Klubu Gaja, spotkało się z zaciekawieniem nie tylko wśród zaproszonej młodzieży ale również wśród klientów centrum handlowego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się informacje dotyczące akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie, dzięki której w 2014 roku udało się uratować 4 konie: Antałka, Parkura, Gasa i Dancer Winda. W sumie od początku akcji Klub Gaja uratował 58 koni z transportów do rzeźni. Zwierzęta W nowych domach są zadbane i potrzebne.Wystawa Święto Drzewa w Auchan w Mikołowie

Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie, leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację wszystkich zwierząt oddanych do adopcji. Trafiają one m. in. do organizacji, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.

Wystawa edukacyjna „Święto Drzewa” prezentuje dotychczasowe osiągnięcia i przykłady dobrych praktyk programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Jest ona również swego rodzaju podziękowaniem dla partnerów i uczestników programu, z którymi co roku Klub Gaja sadzi więcej drzew i zbiera więcej makulatury. Przez 11 lat Święta Drzewa dzięki  zaangażowaniu ponad 550 000 osób posadziliśmy ponad 730 000 drzew i zebraliśmy ponad 3100 ton makulatury.

Wystawę można oglądać w galerii hipermarketu Auchan w Mikołowie do 04 marca 2015.

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Wystawy, Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget