KONIE UCZĄ LUDZI

Gas – zwany Kubą, urodził się u hodowcy, który sprzedawał konie na rzeź. Po stracie matki w okresie źrebięcym, trafił do dobrego domu. Z powodów losowych właściciele nie mogli opiekować się nim dłużej. Kuba, dzięki Klubowi Gaja, zamieszkał w stajni Stara Dąbrowa, gdzie dołączył do Błyska również uratowanego przez Klub Gaja. Razem wspomagać będą uczestników warsztatów Konie uczą ludzi.

Rocznie w Polsce na ubój trafia ponad 50 tysięcy koni. Część z nich, sprzedawanych za granicę, czeka długi transport przypłacony ranami i stresem. Na rzeź przeznacza się młode konie hodowane na mięso, a także te po ciężkich pracach, sporcie wyczynowym, rekreacji i schorowane. Klub Gaja może ratować konie i wspierać ich leczenie i utrzymanie tylko dzięki hojności ofiarodawców oraz ze środków z 1% podatku.

Razem możemy im pomóc. Przekaż 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069) lub przekaż darowiznę.

Gas miał szczęście, że trafił na ludzi, którym zależało na jego życiu i zdrowiu. Teraz uczy się chodzić pod siodłem, żeby mógł pracować z człowiekiem podczas jazd rekreacyjnych. Pracuje z ziem, by móc uczestniczyć w warsztatach rozwoju osobistego. Horse Assisted Education (Konie uczą Ludzi) jest to nowatorska metoda edukacyjna, w której konie wspomagają rozwój kompetencji osobistych i zawodowych – dodaje Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Gas został uratowany w październiku 2014 roku. Właściciele Stajni Stara Dąbrowa od razu pokochali nowego podopiecznego. Gas okazał się być wielkim pieszczochem, uwielbia kontakt z człowiekiem. Niemal od razu odnalazł się w nowej sytuacji. O tym jak szukaliśmy domu dla Gasa (vel. Kuby) możesz przeczytać tutaj >>>

KubaKuba lubi czyszczenie

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

PRZEKAZUJĄC 1% PODATKU POMAGASZ RATOWAĆ KONIE, które potrzebują pomocy i poszanowania ich praw do życia w godnych warunkach. Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie i leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację zwierząt oddanych do adopcji.

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, ratuj konie, Święto Drzewa i otagowano jako , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget