Zawalczmy o podium dla polskiego kandydata!

Minął półmetek głosowania na Europejskie Drzewo Roku 2015. Polski kandydat – dąb Słowianin – zajmuje 5. miejsce. Na prowadzeniu drzewa z Węgier i Estonii. A Słowianinowi po „korzeniach depczą” drzewa z Bułgarii i Anglii. Klub Gaja serdecznie zachęca do poznawania historii niezwykłych europejskich drzew oraz głosowania na Europejskie Drzewo Roku.

Sytuacja w plebiscycie zmienia się niezwykle szybko. Dąb Słowianin zdobył już blisko 6 000 głosów, ale Wielki Dąb z Nottingham oraz bułgarski platan wprost „depczą mu po korzeniach”.  Dąb Słowianin natomiast „goni” drzewa z Czech i Hiszpanii. W konkursie oddano już blisko 110 000 głosów.

Głosujmy na dąb Słowianin na stronie http://www.treeoftheyear.org/ lub poprzez stronę www.swietodrzewa.pl.

Wizyta Tree Huntera Roba McBride u Słowianina. Fot. Klub Gaja.

Dąb „Słowianin” z Dębiny na Dolnym Śląsku  przypomina o dawnych dziejach tego regionu, a że ma 450 lat – to wiele pamięta. Jest przy tym wyjątkowo pięknym drzewem , nic dziwnego, że został polskim Drzewem Roku 2014. Jestem przekonana, że ma szansę zostać również Europejskim Drzewem Roku 2015, więc oddaję na ten wyjątkowy pomnik przyrody i historii swój głos – zachęca Elżbieta Dzikowska podróżniczka, pisarka i ambasadorka konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja.

W zeszłym tygodniu polskiego kandydata do tytułu Europejskiego Drzewa Roku odwiedził Rob McBride – Tree Hunter i reporter współpracujący m. in. ze stacją BBC.  Podczas wizyty zachęcał do odwiedzenia i poznania dębu Słowianin oraz oddania głosu na to niezwykłe drzewo.

Więcej o Słowianinie >>>

Mogą Państwo przekazać 1% podatku na sadzenie i ochronę drzew rozliczając się za pomocą Bezpłatnego Programu PIT, który znajduje się na stronie Klubu Gaja lub w deklaracji PIT wpisując KRS: 0000120069.

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku, Konkursy, Newsy, Święto Drzewa i otagowano jako , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget