Był sobie las

W Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu w dniu 06.03.2015 r. odbył się premierowy pokaz filmu „Był sobie las”. Obraz ten w niezwykły sposób pokazuje cykl życia lasu, wykorzystując nie tylko zdjęcia dokumentalne ale także animacje. Po projekcji odbyła się dyskusja z udziałem przedstawicieli Klubu Gaja, Fundacji Ekorozwoju oraz Stowarzyszenia miastoDrzew.

„Był sobie las” był przebojem frekwencyjnym ostatniego PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Film oparty został na oryginalnym pomyśle francuskiego przyrodnika Francisa Hallé, pioniera botaniki i ekologii, autora wielu książek przyrodniczych oraz nagradzanego Oscarem „Marszu Pingwinów”. Jego wypowiadane ze znawstwem i uczuciem komentarze stanowią jeden z najbardziej istotnych walorów filmu.

Po projekcji odbyła się dyskusja panelowa w której brali udział Monika Onyszkiewicz – Wiceprezes Fundacji Ekorozwoju, Anna Szmigiel-Franz ze Stowarzyszenia miastoDrzew, Jacek Bożek z Klubu Gaja oraz Robert Baliński – operator, realizator filmów dokumentalnych, licznych teledysków i koncertów. Przedstawiciel i gość Klubu Gaja uczestniczyli w dyskusji w ramach debat „W dobrym klimacie”.

Zobacz zwiastun>>>

Galeria zdjęć na facebook >>>

Warsztat "Jak brzmi las"     Pokaz filmu Był sobie las.     Dyskusja po filmie     Podczas pokazu  filmu Był sobie las.

Fot. Klub Gaja

Ten wpis umieszczono w kategorii Wydarzenia i otagowano jako , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget