Akcja Zbieraj makulaturę, ratuj konie – Przyłącz się!

Klub Gaja pragnie serdecznie zaprosić szkoły, firmy, organizacje, instytucje oraz osoby prywatne do udziału w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, prowadzonej w ramach programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa.

Akcja  Zbieraj makulaturę, ratuj konie to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym.

Dzięki akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie w 2014 roku udało się nam uratować kolejne 4 konie skazane na rzeź, chore lub takie, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować: Antałka, Gasa, Parkura i Dancer Wilda. Dodatkowo pomogliśmy w utrzymaniu i leczeniu 20 koni Klubu Gaja znajdujących się w adopcji. W latach 2003 – 2014 ocaliliśmy łącznie 58 koni i zebraliśmy ponad 3 tysiące ton makulatury! Przy szerokim udziale społecznym posadziliśmy ponad 730 tysięcy drzew a w programie uczestniczyło blisko 550 tysięcy osób!

Uczniowie SP nr 8 z Dębicy odbierają Statuetkę PegazaPieniądze z akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie Klub Gaja przeznacza na interwencje, leczenie, pomoc i ratowanie koni. Uratowane zwierzęta trafiają m.in. do organizacji zajmujących się hipoterapią i niewielkich gospodarstw, gdzie mają zapewnione dobre warunki, są zadbane i potrzebne.

Co roku, Klub Gaja w ramach konkursu Zbieraj makulaturę, ratuj konie, wyłania laureatów nagrody Pegaza za osiągnięcia. Podmioty najbardziej zaangażowane w akcję otrzymują statuetkę Pegaza – pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy. W 11 edycji programu Święto Drzewa nagrodę za szczególne osiągnięcia – Szczęśliwego Rumaka – otrzymała firma TNT Express Worldwide Poland, która od lat przekazuje makulaturę na rzecz ratowania koni.

Zachęcamy do udziału w konkursie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Więcej informacji na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy. Klub Gaja czeka na sprawozdania z działań na formularzu zgłoszeniowym, który należy wysłać na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice (najlepiej nagrane na płytę CD). Termin nadsyłania sprawozdań upływa dnia 30 czerwca 2015r.

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Konkursy, Newsy, ratuj konie, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget