Pegaz stanie w Legionowie

Już w przyszłą środę (15.04.2015r.) na placu przed Zespołem Szkół nr 1 w podwarszawskim Legionowie stanie rzeźba Pegaza na cześć pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja. Jest to nagroda w konkursie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Warsztat edukacyjny, połączony z budowaniem drewnianej instalacji, poprowadzą artysta Waldemar Rudyk oraz edukator Klubu Gaja Jarosław Kasprzyk.

Rzeźba ta to forma otwarta, składająca się z drewna, gwoździ, powietrza, a przede wszystkim z zaangażowania i wrażliwości osób, które ją budują – dlatego każdy Pegaz ma swój charakter i jest niepowtarzalny mówi artysta Waldemar Rudyk. Pegaz stanie na placu przed budynkiem „Jedynki” z Legionowa (ul. Zakopiańska 4).

Rzeźba Pegaza Zespół Szkół nr 1 w Legionowie dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz zaangażowaniu coraz większej ilości współpracujących osób i podmiotów w roku szkolnym 2013/2014 zebrał ponad 12 ton makulatury. Na wyróżnienie zasługuje również fakt, że „Jedynka” uczestniczy w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” od 1. edycji (2003r.).

Akcja  Zbieraj makulaturę, ratuj konie to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym. Uczestnicy akcji segregując odpady dbają o środowisko naturalne i pomagają potrzebującym zwierzętom.

Naszej pomocy potrzebują konie skazane na rzeź, hodowane na mięso, po ciężkich pracach i wykluczone ze sportu, a także konie chore, zaniedbane. Klub Gaja ze środków przekazanych ze zbiorek makulatury uratowanym koniom zapewnia dom, opiekę i leczenie, a one nadal pomagają ludziom – w hipoterapii, w lekkich jazdach rekreacyjnych lub w pracach gospodarskich.

Klub Gaja może ratować konie i wspierać ich leczenie i utrzymanie także dzięki hojności ofiarodawców przekazujących darowiznę oraz 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069). Uratowaliśmy już 58 koni skazanych na rzeź, chorych, wymagających opieki lub takich, którymi właściciele nie mogli się dłużej opiekować. Są zadbane i potrzebne.

Ten wpis umieszczono w kategorii Konkursy, ratuj konie, Święto Drzewa, Wydarzenia, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget