Drzewa z Klimatem

Drzewa z klimatem – odkrywaj mobilnie!

Aplikacja „Drzewa z klimatem” Klubu Gaja przygotowana na urządzenia mobilne, przedstawia ciekawe przyrodniczo, historycznie i kulturowo drzewa w Polsce, a także atrakcje turystyczne oraz atlas drzew. Aplikacja adresowana jest do wszystkich miłośników przyrody i podróżników szukających ciekawych miejsc w naszym kraju. Można pobrać ją bezpłatnie w sklepie Google Play i App Store.

Drzewa z Klimatem - aplikacjaZawartość aplikacji stanowi blisko 150 zdjęć wraz opisami niezwykłych drzew pomników przyrody oraz finalistów konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja. Dodatkowo wszystkie drzewa wraz ze współrzędnymi GPS zostały umieszczone na mapie, tak aby użytkownicy mogli w łatwy sposób zlokalizować je i wytyczyć trasę dojazdu np. podczas wycieczki. W aplikacji zostały wykorzystane zdjęcia i informacje z publikacji Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych „90 drzew. Okazy niezwykłe” autorstwa Pawła Zarzyńskiego i Roberta Tomusiaka oraz „Czas/Czar drewna”.

Aplikacja zawiera w sobie bardzo bogatą bibliotekę, o wysokiej wartości merytorycznej, informacji związanych
z drzewami w naszym kraju, zaprezentowanych w formie, która jest w tej chwili oczekiwana przez młodzież, ale także pozostałe grupy społeczne. (…) to przykład nowoczesnego, atrakcyjnego, nieszablonowego pomysłu popularyzacji zagadnień dotyczących ochrony środowiska w naszym społeczeństwie, szczególnie wśród jego młodszej części
– pisze o aplikacji prof. Dr hab. Piotr Skubała z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego.

Drzewa z Klimatem - aplikacja Można znaleźć w niej także propozycje ciekawych wycieczek m. in. Szlak Drzew Sobieskiego – obejmujący 8 śląskich drzew na odcinku 150 km, związanych z legendami o Janie III Sobieskim i jego marszem na odsiecz wiedeńską. Ponadto na mapie zaznaczone zostały atrakcje turystyczne opracowane na podstawie Geosewisu Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – jak np. słupy bazaltowe w kominie wulkanu sprzed 27 mln lat, znane pod nazwą Stożek Perkuna czy szlak kajakowy Dolina Wkry. Jest tu także przydatny podczas wycieczek atlas zawierający blisko 20 najpopularniejszych w Polsce gatunków drzew oraz aktualności dotyczące programu Święto Drzewa, ciekawostki i porady związane z sadzeniem i ochroną drzew oraz klimatu.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i skierowana do wielu grup: nauczycieli, uczniów, studentów, rodziców wędrujących z dziećmi po Polsce oraz osób dorosłych szukających ciekawych miejsc i obiektów na trasie swej podróży – pisze o aplikacji Urszula Grygier, nauczycielka i doradca metodyczny ds. biologii i przyrody przy Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Aplikacja powstała w ramach programu Święto Drzewa, dzięki dofinansowaniu Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Aplikacja powstała we współpracy  z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska oraz Lasami Państwowymi, które są największą w Unii Europejskiej organizacją zarządzającą lasami należącymi do Skarbu Państwa. Od 2003 roku Lasy Państwowe są partnerem strategicznym programu Święto Drzewa. Nadleśnictwa służą merytoryczną pomocą uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew. Wspólnie z Klubem Gaja starają się wpływać na świadomość ludzi, że las jest naszym wspólnym dobrem, które warto szanować.

Pobierz aplikację:

Na smartfon i tablet z Androidem >>>                                          Na iPhone lub iPad >>>

Drzewa z Klimatem - Google Play                                                                 Drzewa z Klimatem - App Store

Galeria aplikacji Drzewa z Klimatem:

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Bez kategorii, Newsy, Święto Drzewa, Wydarzenia i otagowano jako , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget