Vena zasługuje na dobre życie – uratujmy ją razem!

Vena jest sporych rozmiarów klaczą, która po koniecznej kuracji odchudzającej będzie wspaniałym pomocnikiem do prac gospodarskich lub innych. Dziesięcioletnia klacz ma zostać sprzedana handlarzom – aby ją uratować mamy czas tylko do końca czerwca. Pomóż Klubowi Gaja uzbierać wymaganą kwotę.

VenaDotychczas Vena pracowała w gospodarstwie, pomagając opiekunom w pracach polowych, każdej zimy ciągnęła kulig a w sezonie letnim bryczkę. Klacz jest spokojna, zrównoważona, silna a zarazem bardzo przyjacielska – po pracach polowych na jej grzbiecie dzieci wracały do domu. Nie boi się ruchu ulicznego, tirów, prac drogowych, innych koni, czy psów. Vena wymaga kuracji odchudzającej, gdyż na dzień dzisiejszy waży około 1 tony. Dotychczas klacz wiodła spokojne, szczęśliwe życie lecz ze względu na trudną sytuację opiekuna musi zostać sprzedana. Jeżeli do końca czerwca nie uzbieramy potrzebnej kwoty, trafi ona do handlarzy, którzy takie konie przeznaczają na rzeź lub do rozrodu.

Chętnych do adopcji Veny nie brakuje. Potrzebne są jednak pieniądze aby klacz wykupić oraz przewieźć do nowego domu. Klacz można wesprzeć przez https://www.siepomaga.pl/vena lub wpłacając darowiznę na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120) koniecznie z dopiskiem: Dla Veny.

Rocznie w Polsce na ubój trafia około 50 tysięcy koni. Część z nich, sprzedawanych za granicę, czeka długi transport przypłacony ranami i stresem. Na rzeź przeznacza się młode konie hodowane na mięso, a także te po ciężkich pracach, sporcie wyczynowym, rekreacji i schorowane. Klub Gaja może ratować konie i wspierać ich leczenie i utrzymanie tylko dzięki hojności ofiarodawców.

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Newsy, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget