Zbuduj olchowy domek dla zapylaczy na Pikniku z Klimatem

W ostatnią niedzielę wakacji, 31 sierpnia o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się VIII edycja Pikniku z Klimatem. Klub Gaja zaprasza na warsztaty „Od deski do deski” – czyli jak zbudować domek dla dzikich zapylaczy od początku do końca. Opowiadać będziemy o zaletach drewna, które należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka oraz o naszych małych skrzydlatych przyjaciołach, którym grozi wyginięcie.

Od Deski do DeskiPodczas Pikniku z Klimatem na stoisku Klubu Gaja każdy będzie mógł samodzielnie zbudować domek dla dzikich zapylaczy z olchowych deseczek, trzciny i nawierconych drewnianych klocków. Domek będzie można zabrać na pamiątkę, umieścić na balkonie czy w ogrodzie. Ponadto uczestnicy zapoznają się z różnymi gatunkami drewna i dowiedzą się jak bardzo pożyteczne i potrzebne są owady zapylające. Podczas zabawy z najmłodszymi stworzymy z materiałów z recyklingu dzikie pszczoły murarki, miesierki, nożycówki i zaprosimy je do naszych olchowych domków.

Wydarzenie „Od deski do deski”realizowane jest we współpracy z Lasami Państwowymi, partnerem strategicznym programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa Klubu Gaja.

Na tegoroczną edycję Pikniku z Klimatem Miasto Stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu przygotowało dla uczestników liczne rodzinne konkursy z nagrodami, a także pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych.

Zapraszam warszawiaków i turystów. Ten piknik to świetna okazja, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu – mówi Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kolejna edycja pikniku upłynie pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu” i przypominać będzie o istotnych kwestiach dotyczących zmian klimatu. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. rozmowy na temat roli ekologii w codziennym życiu, z udziałem zaproszonych gości. Całość poprowadziJarosław Kret.

Dodatkowe informacje:

program >>>
plakat >>>

Partner Strategiczny

Partner Strategiczny

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii i otagowano jako , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget