Program inicjatyw społecznych ograniczających ubóstwo energetyczne

Fundacja Schneider Electric, pod egidą Fondation de France i Ashoka stworzyły w 2015 „Program inicjatyw społecznych ograniczających ubóstwo energetyczne” którego celem jest poprawa warunków życia milionów ludzi, dzięki wymianie wiedzy specjalistycznej, umiejętności i współpracy, dotyczących kwestii ubóstwa energetycznego. Klub Gaja zachęca do składania projektów do programu do dnia 31.października 2015r.

Fundacja Schneider Electric i Ashoka koncentrują swoje współdziałanie na identyfikacji i wsparciu inicjatyw społecznych ukierunkowanych na ograniczanie ubóstwa energetycznego w 6 krajach europejskich (Belgii, Czechach, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Polsce), wybranych ze względu na dojrzałość inicjatyw i skalę zjawiska.

Głównym celem jest rozwój lokalnego i europejskiego ekosystemu, aby przyczynić się do walki z ubóstwem energetycznym w trzech głównych krokach:

– Identyfikacja problematycznych potrzeb, które nie są realizowane i stworzenie podstaw do innowacji i trendów, które mogą być określone (lato 2015);
– Zaproszenie do zgłaszania projektów i wybór najbardziej innowacyjnych rozwiązań o najwyższym potencjale rozwoju (wrzesień-grudzień 2015);
– Asysta i wsparcie tych innowacyjnych inicjatyw aby zwiększyć ich znaczenie (styczeń-czerwiec 2016).

Ubóstwo energetyczne jest problemem związanym z dwoma z głównych wyzwań naszych czasów: walką z ubóstwem i walką ze zmianami klimatu.

Wiele zainteresowanych podmiotów publicznych lub prywatnych, organizacji pozarządowych, fundacji itp. stara się podjąć wyzwanie i znaleźć rozwiązania, zmierzające do ograniczenia a nawet eliminacji tego zjawiska, ale nowe badanie na ten temat pokazuje, że wraz z każdym rokiem jest coraz więcej ofiar ubóstwa energetycznego w Europie w stosunku do liczby ludzi, którym udało się z niego wydobyć.

Refleksje na temat ubóstwa energetycznego zostały zapoczątkowane w Wielkiej Brytanii po kryzysie paliwowym 1974 i 1978 roku. W ostatnim dziesięcioleciu , kwestia ta stała się dużym problemem w Europie gdzie 50 do 120 milionów ludzi jest uznawanych za żyjących w ubóstwie energetycznym.

Ubóstwo energetyczne można zdefiniować jako brak zdolności do właściwego ogrzania domu za rozsądną w stosunku do wynagrodzenia cenę.

Osoby żyjące w ubóstwie energetycznym nie czują się zdolne do pokrycia swojego zapotrzebowania energetycznego (ogrzewanie, gotowanie, oświetlenie itp.), ze względu na niskie dochody, wysokie ceny energii i niską wydajność energetyczną warunków zamieszkania.

Dlatego Fundacja Schneider Electric  oraz  Ashoka  poszukuje innowacji dla osób które borykają się z ubóstwem energetycznym. Klub Gaja w imieniu organizatorów akcji zachęca  do składania projektów „Inicjatyw społecznych ograniczających ubóstwo energetyczne” przed 31/10/2015!

Źródło: http://tacklefuelpoverty.eu/pl

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły i otagowano jako , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget