Szukamy domu dla Drumli

Drumla po wielu latach ciężkiej pracy miała trafić na rzeź. Klub Gaja uratował klacz, która z konia gospodarskiego stała się członkiem zespołu terapeutycznego w Szkole Specjalnej w Sosnowcu. Po latach pracy z dziećmi Drumla przeszła na emeryturę. Teraz szuka opiekuna i domu, który zapewni jej spokojną, końską starość.

Przez kilkanaście lat pracowała w polu, ciągnęła bryczkę, rodziła źrebaki. Gdy przestała być potrzebna miała trafić na rzeź. W lutym 2012 roku Klub Gaja uratował klacz i przekazał do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Drumla pomagała dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w rehabilitacji. Była koniem do hipoterapii, stała się przyjacielem człowieka.

Teraz ma 18. lat. Z powodu urazów ścięgien w lewej, tylnej nodze Drumla nie może być użytkowana. Ta spokojna i odważna klacz szuka człowieka, który zapewni jej dom i zasłużoną końską emeryturę. Będzie ona doskonałą kompanką dla innego konia (najlepiej wałacha) i niezawodną „kosiarką” na łąkach.

Drumla  Drumla_i_Lucek Drumla_hipoterapia  Dla_Drumli

O tym jak wiele zrobiła dla ludzi możecie przeczytać i zobaczyć na stronach:

www.swietodrzewa.pl >>>

www.klubgaja.pl >>>

portal Kanał 99 >>>

www.sosnowiec.naszemiasto.pl >>>

www.sosnowiec.wyborcza.pl >>>

Więcej informacji o adopcji klaczy pod nr telefonu 33 / 812-36-94 lub 661-621-405 oraz poprzez e-mail klubgaja@klubgaja.pl

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Newsy, ratuj konie, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget