Zielono mi na Powiślu

Już w najbliższą sobotę (10.10.2015)  w godzinach od 11.30 do 16.00 zapraszamy na piknik ekologiczny „Zielono mi na Powiślu” do parku Janiny Porazińskiej na Warszawskim Powiślu (między ul. Kruczkowskiego a Mostem Poniatowskiego, przy alei Psotki i Śmieszki). „To drzewo jest dla mnie ważne” to jedna z akcji, do której mogą przyłączyć się warszawiacy. Każdy będzie mógł sfotografować się z wybranym drzewem w parku. Piknik łączy akcje artystyczne i edukację z praktycznym działaniem dla przyrody. Ma uświadomić mieszkańcom stolicy jak ważne są drzewa w mieście. Dla ludzi, zwierząt i przyrody. Dla naszej jakości życia.

Zielono mi na PowiśluPodczas rodzinnego pikniku dzieci będą mogły zbudować Zielone Miasto Lego przyjazne ludziom, a także innych mieszkańców miasta  – ptakom, owadom czy wiewiórkom. Powstaną budynki ze ścianami z zieleni i ogrodami na dachach, parki, warzywniaki, transport publiczny. Kto będzie chciał przygarnąć owada może zbudować dla niego domek i doświadczyć jak wbija się gwoździe!Domek dla dzikich zapylaczy będzie można zabrać na pamiątkę, umieścić na balkonie czy w ogrodzie. Murarki ogrodowe, złotooki czy biedronki to bardzo pożyteczne i potrzebne owady zapylające.

Dizajn Drzewo to zajęcia artystyczno-edukacyjne, podczas których będzie można wykonać szablon na temat drzew (metoda stensil). Uczestnicy będą mogli swoje szablony odbić na specjalnie przygotowanych torbach na zakupy lub na przyniesionych przez siebie ubraniach np. koszulkach. Najciekawszy projekt stanie się logiem inicjatywy „Zielone Powiśle”.

Dla dzieciprzygotowano także zgadywanki Eko Koło Fortuny oraz zajęcia edukacyjno-twórcze Kto tu mieszka. Ozdabiać będziemy modele tekturowe 3D – kumaka, traszkę, mewę śmieszkę – chronione zwierzęta z warszawskiego obszaru Natura 2000. Spragnieni obcowania z przyrodą będą mogli uczestniczyć w zabawie detektywistycznej Gdzie jest haiku. Start o godz. 11.30, zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat. Na zakończenie pikniku, o godz.15.00 zapraszamy na opowieści o drzewach czyli spacer poznawczy po parku Janiny Porazińskiej. Wydarzenie poprowadzi Ewa Podolska – dziennikarka TOK FM i Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Drzewa to życie dla ludzi i zwierząt. Bardzo się cieszę na spotkanie w parku tuż obok naszych mieszkań. Zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy i poznawania przyrody – mówi Małgorzata Foremniak, aktora, mieszkanka Warszawskiego Powiśla.

Piknik „Zielono mi na Powiślu” ma uświadomić mieszkańcom stolicy jak ważne są drzewa w mieście. Coraz częściej podejmowane są inicjatywy zmierzające do fragmentaryzacji i zabudowy terenów zieleni. Edukacja ekologiczna poprzez twórczą zabawę może otwierać nas na wiedzę oraz przygotowywać do podejmowania aktywności obywatelskiej dla ochrony wspólnego dobra jakim są tereny zieleni w Warszawie.

Organizator: Fundacja Zielone Powiśle. Współpraca: Klub Gaja.

Pobierz plakat >>>

Pobierz ulotkę >>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Wydarzenia i otagowano jako , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget