Młodzież z Oleśnicy wyróżniona!

Dzisiaj (16.10.2015) Klub Gaja odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oleśnicy, który aktywnie włączył się w akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Za swoje działania wychowankowie ośrodka otrzymali Dyplom – Wyróżnienie Pegaza.

Podczas dzisiejszej wizyty prezes Klubu Gaja Jacek Bożek uroczyście wręczył Dyplom oraz ceramicznego konia, wykonanego przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu,  wychowankom i opiekunom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oleśnicy.  Młodzież również przygotowała specjalną niespodziankę dla Klubu Gaja – szklane drzewo.

Nagroda dla młodzieży z Oleśnicy. Fot. Klub Gaja.W ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” oprócz zbiórki makulatury w ośrodku odbyły się warsztaty „Zwierzę nie jest rzeczą”, uwrażliwiające na los zwierząt przewożonych na rzeź oraz warsztaty na temat ochrony lasów i zasobów naturalnych. W naszej szkole prowadzona jest hipoterapia. Szkoła ma dwa konie, tak więc dzieci doświadczają niezwykłego kontaktu konia z człowiekiem i są bardzo wrażliwe na krzywdę tych zwierząt – mówi Aleksandra Paris, wychowawczyni z ośrodka.

Dziękujemy i gratulujemy młodzieży i wychowawcom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oleśnicy!

Zachęcamy wszystkie placówki oświatowe, firmy, gminy oraz osoby prywatne do przyłączenia się do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, która jest próbą zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym.

Więcej o akcji >>>

Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oleśnicy. Fot. Klub Gaja.Klub Gaja może ratować konie i wspierać ich leczenie i utrzymanie także dzięki hojności ofiarodawców przekazujących darowiznę oraz1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069). Uratowaliśmy już 60 koni skazanych na rzeź, chorych, wymagających opieki lub takich, którymi właściciele nie mogli się dłużej opiekować. Są zadbane i potrzebne.

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” prowadzona jest w ramach programu Święto Drzewa.

Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:  Troton, Eco Service. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Biblioteka Narodowa, Biblioteka Śląska, Kampania Miliarda Drzew dla Planety, Ashoka.

Fot. Klub Gaja.

Ten wpis umieszczono w kategorii Konkursy, ratuj konie, Święto Drzewa, Wydarzenia, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget