Konieczna zmiana gipsu

6 kwietnia Normana odwiedził dr weterynarii Kamil Górski z SGGW w Warszawie, który musiał pilnie zmienić gips na jego złamanej nodze. Przyspieszona wizyta podyktowana była obrzękiem nogi i wyczuwalną pod palcami raną pod gipsem.

Złamana noga Normana.Doktor weterynarii rozciął gips na nodze Normana, po czym umył mydłem medycznym dokładnie nogę i dwie powstałe tam rany. Następnie wysuszył nogę ręcznikiem, ogolił okolice ran i posypał je jodyną w proszku, która wnika w głąb rany, powodując szybkie gojenie. Nogę owinął miękkim opatrunkiem i założył tym razem niebieski gips – cztery warstwy.

Stan złamanej nogi, a także ogólny stan fizyczny konia, jego sposób poruszania się oraz korzystania z nogi lekarz ocenił jako bardzo dobry. Stwierdził, że nogi nie są przeciążone, a zmiana gipsu z nowym miękkim opatrunkiem spowoduje dużą wygodę. Rzeczywiście, Norman w nowym gipsie natychmiast zaczął poruszać się bardziej naturalnie, podczas gdy przed zmianą gipsu był usztywniony, stawiał najpierw przednie, potem tylnie nogi. Następna zmiana gipsu jest uzależniona od gojenia się ran pod opatrunkiem.  18 kwietnia planowana jest także kolejna wizyta weterynarza, podczas której wykonywane będą kontrolne zdjęcia RTG.

Norman z nowym gipsemNorman ciągle potrzebuje naszej pomocy finansowej na pokrycie kosztów wizyt weterynaryjnych, zmiany gipsu i prześwietlenia RTG. Udostępniajcie informacje o Normanie i wpłacajcie nawet niewielkie darowizny. Liczy się każda złotówka na pokrycie rachunków za leczenie Normana, które ratuje mu życie! Norman z góry dziękuje!

Możesz pomóc Normanowi wpłacając darowiznę na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120) z dopiskiem: „leczenie Normana”.  Jeśli ktoś z Państwa dysponuje trocinami (najlepiej z okolic Łodzi), bądź może zasponsorować LIOTON 1000 bardzo prosimy o kontakt z Klubem Gaja (klubgaja@klubgaja.pl tel. 33 812 36).

Zbiórka pieniędzy na leczenie Normana trwa także na portalu Pomagam.pl .

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, ratuj konie i otagowano jako , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget