Klub Gaja na Dniu Ziemi w Warszawie

24. kwietnia na Polu Mokotowskim w Warszawie obchodziliśmy Dzień Ziemi. Ochrona klimatu, niska emisja, recycling to tematy wiodące podczas tegorocznego pikniku. Klub Gaja podczas wydarzenia zachęcał do włączenia się w akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” oraz w działania związane z sadzeniem i ochroną drzew.

MWarsztat "Makulaturowe Pegazy" - fot. Klub Gaja.akulaturowe Pegazy przyciągały dzieci i młodzież. Kartony, nożyczki, flamastry i kredki, stare gazety i …papierowe, skrzydlate konie galopowały w rękach najmłodszych po całym Polu Mokotowskim. Rodzice rozmawiali z edukatorami prowadzącymi zajęcia o działaniach prowadzonych na rzecz koni uratowanych przez Klub Gaja przez  przed śmiercią w rzeźni. Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” zyskała wielu nowych zwolenników, a przygotowane szablony Pegaza powędrowały do warszawskich domów,  przedszkoli i szkół.

Zajęcia plastyczne  cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych. Każdy chętny z kartonu , makulatury i kolorowego papieru mógł stworzyć swojego wymarzonego Pegaza. Praca z wykorzystaniem materiałów z recyklingu stwarzała możliwość przybliżenia uczestnikom akcji  i zapoznania ich z historiami koni uratowanych przez Klub Gaja.– podsumowuje Jarosław Kasprzyk, edukator Klubu Gaja.

Makulaturowe Pegazy - Dzień Ziemi 2016 - fot. Joanna Żabicka.Zbiórka makulatury jest jedną z form ochrony drzew. Jedna tona papieru to 17 ocalonych drzew. Każdy z nas odkładając zużytą kartkę papieru na makulaturę, zamiast do kosza, może przyczynić się do ochrony środowiska, a dzięki akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”pomóc także potrzebującym zwierzętom. Dzięki akcji uratowaliśmy 60 koni i ocaliliśmy ponad 200 tyś. drzew.

Niezwykle potrzebnym działaniem jest sadzenie nowych, młodych drzew i krzewów. Głogi, czarny bez, derenie czy dzikie wiśnie, grusze i jabłonie  to drzewa, które dzięki projektowi „Kup torbę – posadź drzewo” Klub Gaja będzie mógł posadzić w lasach Beskidu Śląskiego. Dzikie drzewa i krzewy owocowe potrzebne są w szczególności zwierzętom, dla których nektar i pyłek kwiatów oraz owoce są pożywieniem, a samo drzewo schronieniem i domem.

Przeczytaj więcej o akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” >>>>>

Zobacz galerię zdjęć na Facebook’u >>>>>

Wesprzyj nasze działania:

1 procent dla koni

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Wydarzenia, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget