Program Święto Drzewa Klubu Gaja w Sosnowcu

Zapraszamy na wernisaż wystawy o programie Święto Drzewa – 1 kwietnia (piątek), godz.9.00, Urząd Miasta Sosnowca (II piętro, hol)

Święto Drzewa jest największym programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja. Jego inauguracja ma charakter ogólnopolski (w Warszawie) i regionalny (w Katowicach) poprzez zasadzenie drzew w obecności znanych osobistości, partnerów i uczestników programu oraz przedstawicieli samorządu i instytucji państwowych. Celem programu jest edukacja na temat zrównoważonego rozwoju i przyczyn globalnego ocieplenia, które można ograniczać właśnie poprzez sadzenie drzew.

Wraz z partnerem strategicznym programu – Lasami Państwowymi – pragniemy by Święto Drzewa było inicjowane w nowych miejscach. W Sosnowcu rozpoczynamy trasę  wystawy promującej program. Wkrótce zostanie także pokazana w: Wiśle, Żywcu, Miasteczku Śląskim, Katowicach, Pszczynie, Dąbrowie Górniczej i Łaziskach Górnych.  W 8. Edycji Święta Drzewa samorząd Łazisk Górnych otrzymał nagrodę „Czarodziejskiego Drzewa” za otoczenie opieką konserwatorską i pielęgnacyjną 17 drzew-pomników przyrody.

Święto Drzewa jest przykładem aktywnej edukacji wymagającej kreatywnego zaangażowania i współpracy nie tylko na poziomie placówek edukacyjnych, ale także samorządów, organizacji społecznych, branżowych, biznesowych, instytucji lokalnych i ogólnopolskich. Elementem programu jest kampania „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, która polega na zbiórce makulatury, jej sprzedaży i przekazaniu pieniędzy na wykupienie, opiekę i leczenie koni. Dzięki temu w ciągu 11 lat kampanii Klub Gaja zaopiekował się 44 końmi.

W 8. edycji Święta Drzewa posadzono ponad 42 tys. drzew, zabrano 265 ton makulatury, w realizację różnych form programu zaangażowało się 43 tys. osób.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget