Jesienna zbiórka makulatury dla Normana

Czy nasza pomoc uratuje Normana? Od lutego trwa akcja ratowania życia, a teraz zdrowia Normana, konia terapeuty. Jesienna zbiórka makulatury organizowana przez Klub Gaja przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej odbędzie się w dniach 21-30 października 2016 roku, a środki uzyskane ze sprzedaży makulatury z tej akcji zostaną przeznaczone m.in. na rehabilitację Normana.

Norman i Anita, jego opiekunka. Norman, koń uratowany przez Klub Gaja przed śmiercią w rzeźni, w lutym tego roku złamał nogę. Dotychczas leczenie przebiegło pomyślnie, połamana kość zrosła się, lecz doszło do zwyrodnienia stawów pęcinowego i koronowego. Potrzebne są zabiegi rehabilitacyjne i specjalna mata do boksu, by zapobiec dalszym zmianom zwyrodnieniowym w kończynie oraz przyspieszyć powrót do zdrowia tego wspaniałego konia – mówi Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

Ponieważ zabiegi rehabilitacyjne powinny rozpocząć się jak najszybciej, Klub Gaja zdecydował, że jesienna zbiórka makulatury w Bielsku – Białej dedykowana będzie w szczególności Normanowi. Do kontenera można wrzucić stare gazety, zniszczone ksiązki, kartony, zadrukowane kartki papieru, tekturowe opakowania czy zapisane zeszyty.

Kontener przed Auchan. Fot. Klub Gaja. Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W dniach 21– 30 października specjalnie oznaczony kontener na makulaturę znajduje się przed wejściem do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.

W Polsce przeznacza się na ubój około 42 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, m.in. wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych. Norman jest jednym z nich. (Więcej o Normanie >>>)

Każdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:

 darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

– stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)

– zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

– przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069

– adopcję wirtualną.

Więcej informacji:

www.klubgaja.pl
www.swietodrzewa.pl

Na zdjęciu Norman ze swoją opiekunką Anitą oraz kontener na makulaturę ustawiony przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. Fot. Klub Gaja.
 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, ratuj konie, Święto Drzewa, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget