Metropolitalny Climathon 2020

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wraz z EIT Climate-KIC, organizuje w tym roku po raz pierwszy w województwie Śląskim wydarzenie Metropolitalny Climathon 2020. W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami dotyczącymi retencji wody oraz zapobieganiu suszy.

 To wspaniała realna możliwość aktywnego działania na rzecz rozwiązywania lokalnych wyzwań klimatycznych.

Temat przewodni tegorocznego Climathonu to „Miasta odczuwające upał – retencja wody oraz zapobieganie suszy w Metropolii”.

Podczas tego 24-godzinnego, międzynarodowego wydarzenia, wyłonione zostaną nowe rozwiązania na rzecz ochrony klimatu w Metropolii. Dla najlepszych z nich przewidujemy nagrody, w tym pieniężne, mentorskie jak, a przede wszystkim szansę na ich wdrożenie.

Climathon organizowany jest równocześnie w kilkuset miastach na całym świecie. Finał tegorocznej edycji w województwie Śląskim ze względu na obostrzenia COVID-19 odbędzie się on-line, 12-13 listopada.

Climathon 2020 to wyjątkowe wydarzenie przede wszystkim z tego względu, że jest realizowany we współpracy z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, naukowcami, samorządowcami, ekspertami i przedsiębiorstwami.

Zapraszamy na stronę www.climathon.pl oraz fb wydarzenia https://www.facebook.com/climathonpoland

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget