Drzewa z Klimatem

Drzewa z klimatem – odkryj niezwykłe polskie drzewa

W dniu 20.04.2015 r. odbyła się konferencja prasowa poświęcona aplikacji mobilnej „Drzewa z klimatem” Klubu Gaja. Aplikacja, która została przygotowana na urządzenia z systemem Android lub iOS, jest niezwykle przydatna nie tylko dla podróżników ale także dla nauczycieli, uczniów i miłośników przyrody. Jest ona dostępna w sklepach Google Play i App Store bezpłatnie.

Drzewa z Klimatem -QR CodeW konferencji wzięli udział m.in.: Jacek Bożek – Prezes Klubu Gaja, Sławomir Trzaskowski – Z-ca Dyrektora Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, Małgorzata Zakrzewska – Naczelnik Wydziału Zarządzania Systemem Informacji o Środowisku i Promocji w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Witold Maziarz – Rzecznik Prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas konferencji przedstawione zostały podstawowe funkcje aplikacji (np. atlas drzew czy trasy wycieczek) jak i te zaawansowane m.in.: wyszukiwanie drzew wg. miejscowości, gminy, województwa, nazwy czy gatunku drzewa, a także wyznaczanie trasy dojazdu do danego drzewa. Prelegenci podkreślali walory edukacyjne i poznawcze aplikacji, możliwość wykorzystania jej w terenie przez turystów a także nauczycieli i uczniów np. atlas przydatny podczas nauki rozpoznawania drzew.

Drzewa z Klimatem - aplikacjaSławomir Trzaskowski wyraził swoje zadowolenie z faktu, że użytkownicy aplikacji będą mogli poznać i odwiedzić 90 niezwykłych drzew z całej Polski które zostały wybrane przez leśników na 90-lecie Lasów Państwowych. Witold Maziarz – Rzecznik Prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podkreślił, że aplikacja to bardzo nowatorki i przystępny sposób edukacji ekologicznej. Jacek Bożek, natomiast, chwalił bardzo dobrą współpracę z partnerami – Lasami Państwowymi i Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, bez których aplikacja nie byłaby tak bogata i różnorodna.

Aplikacja „Drzewa z klimatem” została przygotowana na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Przedstawia ciekawe przyrodniczo, historycznie i kulturowo drzewa w Polsce – pomniki przyrody oraz finalistów konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja – a także atrakcje turystyczne i praktyczny atlas drzew.

Aplikacja powstała w ramach programu Święto Drzewa, dzięki dofinansowaniu Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przy jej tworzeniu Klub Gaja współpracował z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska oraz Lasami Państwowymi, które są największą w Unii Europejskiej organizacją zarządzającą lasami należącymi do Skarbu Państwa. Od 2003 roku Lasy Państwowe są partnerem strategicznym programu Święto Drzewa. Nadleśnictwa służą merytoryczną pomocą uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew. Wspólnie z Klubem Gaja starają się wpływać na świadomość ludzi, że las jest naszym wspólnym dobrem, które warto szanować.

Pobierz aplikację:

Na smartfon i tablet z Androidem >>>                                          Na iPhone lub iPad >>>

Drzewa z Klimatem - google play                                                                Drzewa z Klimatem - app store

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii, Newsy, Święto Drzewa, Ucz się z klimatem, Wydarzenia i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget