Dzień Ziemi 2015

Z energią zmieńmy źródła – Dzień Ziemi 2015

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi – największego ekologicznego święta – poświęcone będą promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Dzień Ziemi 2015 obchodzony będzie pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Klub Gaja zaprasza wszystkich zainteresowanych ekologią, odnawialnymi źródłami energii oraz przeciwdziałaniem zmianom klimatu na obchody Światowego Dnia Ziemi 26 kwietnia w godz. 10.00 – 18.00 na Pole Mokotowskie w Warszawie.

Dzień Ziemi 2015Klub Gaja będzie można znaleźć w sektorze „Współpracy społecznej”, gdzie w ramach programu Święto Drzewa, prowadzone będą warsztaty ekologiczno – edukacyjne. Podczas zajęć „Słońce na TAK”, dzieci będą samodzielnie składać z klocków LEGO zabawkę, napędzana energią słoneczną lub wiatrową. Młodsi uczestnicy będą mogli również zaprojektować i ułożyć z klocków LEGO makietę Zielonego Miasta – ekologicznego i przyjaznego: domy z zielonymi dachami i ścianami, parki oraz transport publiczny.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez Klub Gaja będzie happening „Dizajn z klimatem”. Uczestnicy będą mogli własnoręcznie wykonać na torbie bawełnianej lub przyniesionej przez siebie koszulce lub dizajnerski nadruk metoda stensil. Akcja ta uczy wtórnego wykorzystania rzeczy i dawania im „drugiego życia” – stara, nudna koszulka nabiera wyrazu po samodzielnym nadrukowaniu ciekawego logo.

Podczas Dnia Ziemi na uczestników czekają także inne atrakcje np. stoisko Lasów Państwowych, na którym będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu; ekologiczne warsztaty edukacyjne i artystyczne o klimacie Kraina Małych Przyjaciół Klimatu punkt zbiórki elektroodpadów i baterii czy ekspozycja i sprzedaż produktów tradycyjnych i ekologicznych. Podczas Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim zostanie takżeogłoszony Człowiek Roku Polskiej Ekologii 2014.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w Polsce od 1990 roku. Przybliża on problemy związane ze współczesną ekologią. To także okazja do podjęcia dyskusji na temat zagrożeń dotyczących naszej planety i ochrony środowiska naturalnego, co może prowadzić do drobnych ale rzeczywistych zmian postaw społecznych.

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Ziemi DZ2 DZ3

Fot. Klub Gaja

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Wydarzenia i otagowano jako , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget