Klocki LEGO i dizajnerskie torby – czyli Klub Gaja na Dniu Ziemi

W dniu 26.04 odbył się coroczny festyn ekologiczny z okazji Światowego Dnia Ziemi, na Polu Mokotowskim w Warszawie. W sektorze współpracy społecznej uczestnicy festynu mogli bliżej zapoznać się z działaniami Klub Gaja oraz programem edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Tegoroczne wydarzenie obchodzone było pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”.

Klub Gaja przygotował warsztaty „Słońce na TAK”, podczas których dzieci składały z klocków LEGO zabawkę, napędzana energią słoneczną lub wiatrową. Ponadto najmłodsi uczestnicy budowali z klocków LEGO Zielone Miasto – makietę miasta ekologicznego i przyjaznego środowisku z zielonymi dachami, transportem publicznym, ogrodami, zieleńcami i wiatrakami.

Ogromną popularnością cieszył się happening „Dizajn z klimatem” przed którym tworzyła się długa kolejka. Uczestnicy happeningu własnoręcznie wykonywali na torbie bawełnianej dizajnerski nadruk metodą stensil. Samodzielnie wykonany nadruk, na torbie czy koszulce, stanowi pamiątkę z wydarzenia oraz przypomina uczestnikom o tematyce odnawialnych źródeł energii i ochrony klimatu. Akcja ta uczyła także wtórnego wykorzystania rzeczy i dawania im „drugiego życia” – stara, nudna koszulka czy torba nabierała wyrazu po samodzielnym nadrukowaniu ciekawego logo.

Mimo zmiennej pogody wszystkie propozycje Klubu Gaja cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci były zachwycone tym, że mogą samodzielnie wyprodukować prąd czy wybudować ekologiczny dom z klocków LEGO. Obchodzony, od 25 lat w Polsce, Światowy Dzień Ziemi jest także doskonałą okazją do podjęcia rozmowy na temat ochrony środowiska. Do tego typu dyskusji, na stoisku Klubu Gaja, chętnie przyłączali się uczestnicy festynu na Polu Mokotowskim –  podsumowuje Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia na facebook >>>

Galeria:

Fot. Klub Gaja.

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Newsy, Święto Drzewa, Wydarzenia i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget