Wiosenna zbiórka makulatury przed hipermarketem Auchan

W dniach 4.05 – 10.05 przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej odbędzie się zbiórka makulatury w ramach akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Dodatkowo w dniach 30.04 – 10.05, w pasażu będzie można zobaczyć wystawę „Pomóż ratować zwierzęta”.

W Polsce przeznacza się na ubój ponad 50 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, którymi właściciele nie mogą się dłużej zajmować. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z agroturystyką.

Podczas wiosennych porządków czy to w domu czy też w biurze, szkole lub innej placówce można znaleźć ogromne ilości nieaktualnych książek, broszur czy ulotek. Te na pozór niepotrzebne rzeczy pomogą ratować konie. Aby włączyć się do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, wystarczy zebraną makulaturę przynieść przed hipermarket Auchan w Bielsku-Białej i umieścić w specjalnie oznakowanym kontenerze ustawionym przez firmę Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej. Zbieranie makulatury to także realne działania na rzecz ochrony przyrody, które pozwalają oszczędzać drzewa, wodę oraz energię.

Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” oraz wpłat uzyskanych z kampanii „1% podatku dla Klubu Gaja – organizacji pożytku publicznego” w 2014 roku udało nam się uratować 4 konie: Antałka, Gasa, Parkura i Dancer Wilda. Dodatkowo pomogliśmy w utrzymaniu i leczeniu dwudziestu koni Klubu Gaja znajdujących się w adopcji.

Klub Gaja może ratować konie tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Zbiórka makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej Wystawa "Pomóż ratować zwierzęta" w hipermarkecie Auchan w Bielsku-Białej

Fot. Klub Gaja

Ten wpis umieszczono w kategorii Konkursy, Newsy, ratuj konie, Wydarzenia, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget