Jeszcze tylko miesiąc – Zbieraj makulaturę, ratuj konie

Tylko do 30. czerwca Klub Gaja czeka na sprawozdania z działań podjętych w konkursie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w ramach programu Święto Drzewa. Do zbiórki jak co roku przyłączył się hipermarket Auchan w Bielsku-Białej w którym udało się zebrać ponad 8 ton makulatury!

W konkursie mogą wziąć udział placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy a także osoby prywatne. Najbardziej zaangażowani w akcję uczestnicy otrzymają statuetki Pegaza. Aby wziąć udział w konkursie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” należy:

  • zorganizować zbiórkę surowców wtórnych np. makulatury,
  • sprzedać zebrane surowce, a otrzymaną kwotę wpłacić na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1­110 0000 0067 3120) koniecznie z dopiskiem „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”,
  • opisać i sfotografować podjęte w ramach zbiórki działania (np. zorganizowanie festynu, pikniku) ,
  • Zgłoszenie do konkursu oraz zdjęcia przesłać do Klubu Gaja pocztą elektroniczną (swietodrzewa@klubgaja.pl) lub tradycyjną (Klub Gaja, ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice).

Pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja przeznacza na interwencje, leczenie, pomoc i ratowanie koni.  Uratowane zwierzęta trafiają do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się hipoterapią oraz do gospodarstw, gdzie mają zapewnione dobre warunki i dożywotnią opiekę. Dzięki Państwa pomocy udało się nam uratować już 58 koni!

Podczas corocznej wiosennej zbiórki makulatury, organizowanej w bielskim hipermarkecie Auchan, udało się zebrać ponad 8 ton makulatury. Zbiórka miała miejsce w dniach 5 – 12 maja, kiedy to przed hipermarketem stał specjalnie oznakowany kontener do którego każdy mógł wrzucić makulaturę. Zbiórka zorganizowana została przez Klub Gaja we współpracy z firmą Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej oraz hipermarketem Auchan.

Taka ilość makulatury, jaką zebraliśmy przed bielskim hipermarketem Auchan, to połowa sukcesu – połowa kwoty na wykup kolejnego konia. Liczymy na to, że dzięki zbiórkom organizowanym w ramach konkursu uda nam się uzbierać całą potrzebną kwotę. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz zachęcamy do udziału w konkursie – dodaje Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

Zobacz uratowanie konie i czytaj ich historie >>>

Konkurs „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” prowadzony jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:  Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

BroszkaBroszka i Siwa w galopie

Na zdjęciach Broszka uratowana przez Klub Gaja w 2012 roku. Fot. Klub Gaja/ Magdalena Pękała.

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, ratuj konie, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget