Klacz z Gołdapi szuka domu

Klub Gaja szuka domu dla Veny, 10-letniej klaczy zimnokrwistej. Jest to sporych rozmiarów koń, który po koniecznej kuracji odchudzającej będzie wspaniałym pomocnikiem do prac gospodarskich. Klacz ma zostać sprzedana handlarzom – aby ją uratować mamy czas tylko do końca czerwca.

VenaDotychczas Vena pracowała w gospodarstwie, pomagając opiekunom w pracach polowych, każdej zimy ciągnęła kulig a w sezonie letnim bryczkę. Klacz jest spokojna, zrównoważona, silna a zarazem bardzo przyjacielska – po pracach polowych na jej grzbiecie dzieci wracały do domu. Nie boi się ruchu ulicznego, tirów, prac drogowych, innych koni, czy psów. Vena wymaga kuracji odchudzającej, gdyż na dzień dzisiejszy waży około 1 tony. Jeżeli do końca czerwca nie znajdziemy dla niej nowego domu, trafi ona do handlarzy.

Rocznie w Polsce na ubój trafia około 50 tysięcy koni. Część z nich, sprzedawanych za granicę, czeka długi transport przypłacony ranami i stresem. Na rzeź przeznacza się młode konie hodowane na mięso, a także te po ciężkich pracach, sporcie wyczynowym, rekreacji i schorowane. Klub Gaja może ratować konie i wspierać ich leczenie i utrzymanie tylko dzięki hojności ofiarodawców przekazujących darowiznę oraz 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069).

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni

Kontakt w sprawie adopcji Veny: Klub Gaja tel. 33 812 36 94, e-mail: klubgaja@klubgaja.pl

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, ratuj konie, Święto Drzewa, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget