Auchan BB kontener na makulaturę

Przynieś makulaturę, pomóż ratować konie

W dniach 30. października do 9. listopada przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej stanie kontener na makulaturę. Dołącz do akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, przynieś stare gazety, kartony czy zużyty papier do ksero, pomóż ratować zwierzęta.

Po raz siódmy przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej w dniach 30.10.- 09.11.2015r. firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej, która od lat współpracuje z Klubem Gaja, postawi ogromny kontener na makulaturę. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic by dołączyli do akcji i oddali stary papier. Dochód ze zbiórki makulatury wspomoże leczenie i utrzymanie uratowanych koni Klubu Gaja.


LaserW tym roku do koni dołączył Laser i Vena. Dzięki zaangażowaniu ludzi, szkół, firm udało się uratować 60 koni. Wiele z nich wymaga opieki weterynaryjnej. Klub Gaja na stałe wspomaga utrzymanie i leczenie ponad 20 z nich.W wiosennej zbiórce makulatury udało się zebrać ponad 8 ton surowca. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do poprzednich edycji akcji oraz liczymy na dalsze wsparcie z Państwa strony – komentuje Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

W Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, którymi właściciele nie mogą się dłużej zajmować. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z agroturystyką.

Każdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:

darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)

– zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

– przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069.

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” prowadzona jest w ramach Programu Święto Drzewa. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska). Partnerzy: Troton, Eco Service.

Współpraca w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w Bielsku-Białej: Auchan w Bielsku-Białej i Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Fot. Klub Gaja.

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Newsy, ratuj konie, Wydarzenia, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget