Sadzenie drzew w Lesie „Uroczysko Las Henryków”

W piątek (23.10.2015) przedstawiciele placówek dyplomatycznych, Klubu Gaja, Lasów Miejskich oraz Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy posadzili 2000 brzóz i lip w Lesie „Uroczysko Las Henryków”.

Wczesnym ranem uczestnicy akcji zebrali się w centrum Warszawy i autokarem pojechali do Lasu „Uroczysko Las Henryków”. Pogoda dopisała. Na sadzenie zorganizowane przez Urząd m.st. Warszawy przybyli przedstawicie ambasad m.in.: Armenii, Francji, Wietnamu, Litwy, Ukrainy i Danii. Przy pomocy leśników, w ciągu kilku godzin, posadzono 2000 drzew liściastych.

Bardzo się cieszę z Państwa tak licznej obecności. Warszawa stara się o tytuł Zielonej Stolicy Europy, więc mam nadzieję, że nasze dzisiejsze spotkanie utwierdzi Państwa w przekonaniu, że warto wspierać kandydaturę naszego miasta do tego tytułu – mówił do zebranych Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Sadzenie drzew w Lesie Henrykowskim odbywało się stopniowo. Pierwszą partię drzew, dwa dni wcześniej,  posadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 307 w Warszawie. Łącznie w tym lesie posadzono ponad 3,5 tysiąca drzew – są to lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, brzozy, ale także drzewa owocowe – jabłonie i grusze.

Kryzys klimatyczny powoduje konieczność współpracy międzynarodowej. To dobrze, że sadzimy wspólnie drzewa z korpusem dyplomatycznych oraz przedstawicielami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa. W ten sposób budujemy umiejętność współdziałania i co  ważne zwiększamy lesistość w Polsce. Drzewa łagodzą skutki zmian klimatu na Ziemikomentuje Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Drzewa posadzone w Lesie „Uroczysko Las Henryków” zostaną dopisane przez Biuro Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy do bazy drzew posadzonych w ramach programu Święta Drzewa Klubu Gaja. Od początku programu dzięki zaangażowaniu ponad 600 000 osób, posadzono 745144 drzew w ogrodach, parkach, na placach zabaw, pasach drogowych, użytkach rolnych i lasach.

Galeria:

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Newsy, Święto Drzewa i otagowano jako , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget