Porozumienie z Uniwersytetem Śląskim


Warning: Division by zero in /home/klient.dhosting.pl/klubgaja/swietodrzewa.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/src/DisplayTypes/Slideshow.php on line 76

W dniu 5 maja 2016 Klub Gaja i Uniwersytet Śląski w Katowicach podpisał oficjalne porozumienie o współpracy. To znaczące podsumowanie prowadzonych od 25 lat wspólnych działań i nowe otwarcie na przyszłość.

W porozumieniu obie strony zobowiązują się do promocji postaw i idei związanych z ochroną środowiska, ochroną zwierząt oraz działalności proekologicznej. Klub Gaja oraz Uniwersytet Śląski będą realizować wspólne projekty o zasięgu regionalnym, ponadregionalnym i międzynarodowym oraz organizować wydarzenia skierowane zarówno do środowiska akademickiego jak i do ogółu społeczeństwa.

Na spotkaniu w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach porozumienie podpisał w imieniu uczelni prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką oraz Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska – dr hab. Edyta Sierka – Prodziekan ds. Współpracy z Otoczeniem i Promocji, prof. dr hab. Piotr Skubała i dr hab. prof. UŚ Zbigniew Wilczek, a także Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Dotychczas wspólnie udało się zrealizować m.in.: ścieżkę przyrodniczo – edukacyjną  „Odkryj swój park” w Wilkowicach, ścieżkę edukacyjną na terenie rezerwatu przyrody „Kołowrót” w grupie Klimczoka w Beskidzie Śląskim, Aleję Drzew Polskich  na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie powstaje „Ścieżka  przyrodniczo-dydaktyczna w Lasku Wilkowickim”. Pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego wspierają merytorycznie i dydaktycznie programy edukacyjne Klubu Gaja.

Fot. Klub Gaja.

Relacja z wydarzenia przygotowana przez Uniwersytet Śląski >>>>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Wydarzenia i otagowano jako , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget